O MNIE

oliwia

Oliwia Drochlińska

 

ukończyła  podyplomowe studia z zakresu projektowania mody na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Projektuje kolekcje damskie pod własnym nazwiskiem. Stawia na perfekcję wykonania i kładzie duży nacisk na detal. Profesjonalistka w działaniu. Oliwia wykłada w Instytucie Beauty Lux podczas Zawodowego Kursu Stylizacji Ubioru oraz prowadzi szkolenia z zakresu mody. Jest właścicielem firmy Fabryka Stylu. Zaufali jej między innymi : IKEA, Łucznik, JUKI, 1500m2, Soho Factory, galeria MiTo, Page Interactive, Rytm.org Interactive, Fiskars, Balladine, Royal Collection, Wonder Models, Koh I Noor, DaWanda, Instytut Beauty Lux, VIA MODA Industrial, Showroom, Slow Fashion, Atlas Estates, 19 dzielnica, Marketing Investment Group S.A., Gomez, Lacoste, Ellesse i inni.

Oliwia to prekursorka autorskiego programu nauczania pt.: „Od projektu do produktu”, którego początki miały miejsce w 2010 r., w warszawskim concept store Love&Trade. Obecnie projekt „Moda na Warsztat” realizowany jest w centrum stolicy na ul.Pięknej, a kursy z zakresu mody realizują 10 tematów związanych z modą.

 

„Żeby odnieść sukces jako projektant mody nie wystarczy być zdolnym, pracowitym, mieć doskonałą intuicję i wyczucie. Trzeba być też po części marketingowcem, PR-owcem i socjologiem, bo moda z drugiej strony jest ogromnym bezkompromisowym biznesem, który pochłania bezpowrotnie nieprzygotowanych do życia na rynku mody młodych utalentowanych ludzi, którzy tak jak ja postanowili stworzyć swoją własną markę. Żeby w ogóle zaistnieć na tym rynku, a później się na nim utrzymać i móc w nim uczestniczyć na bieżąco trzeba nieustannie się rozwijaći to w zróżnicowanych dziedzinach życia. Satysfakcja, radość z tego co robię i w jakimś stopniu już odczuwalne poczucie spełnienia dają mi motywację i siłę do dalszego działania. Kocham to, co robię. To sprawia, że się rozwijam. Dzięki temu zyskuję niesamowitą energię do pracy nad stworzeniem wymarzonego świata, o którym od zawsze śniłam i marzyłam”.

PROJEKTOWANIE JAKOŚCI ŻYCIA

KOLEKCJE

Kolekcje utrzymane w stylu futurystycznego minimalizmu z naciskiem na formę i krój. Dynamiczne linie i radykalne cięcia podkreślają mechanizm i ruchy użytkownika

PAPER PLANS

PAPER PLANS

PRE Fall

PRE Fall

Forest Story. Winter

Forest Story. Winter

Fall x Winter

Fall x Winter

PAPER PLANS

„Inspiracją przy tworzeniu premierowej kolekcji była japońska sztuka składania papieru, co odzwierciedla biel i wrażenie zginania materiału jak papier. Najwyższa jakość materiałów i dodatków, a przy tym precyzyjne wykończenia tworzą perfekcyjną całość. Marka „Drochlińska” została stworzona dla kobiet nie podążających za zmiennymi trendami lecz dla tych, które same je kreują.”

PRE Fall

Fotograf : Tatiana Pałucka Photography
Projektant : Oliwia Drochlińska,
Make up : Gabrysia Barcz
Modelka : Jagoda (Hook Model Agency)
Produkcja : Fabryka Stylu
Miejsce : Reduta Banku Polskiego

Forest Story. Winter

Fotograf : Michał Sokołowski
Projektant : Oliwia Drochlińska
Make up : Agnieszka Dudoń
Hair: Tymoteusz Pięta (Hairmate)
Shoes: Gloss
Modelki: Paulina& Magdalena (Free Models Agency)
Produkcja: Fabryka Stylu
Miejsce : 19 dzielnica

Fall x Winter

Fotograf : Dominika Woźniak
Projektant : Oliwia Drochlińska
Make up : Koleta Colette Gabrysiak
Hair: Patrik Mank Hairmate
Modelka: Brygida Dolińska
Produkcja: Fabryka Stylu
Miejsce : 19 dzielnica

SKLEP

Nasza kolekcja jest dostępna w wyselekcjonowanych butikach w:

 

  • Warszawie (Butik Ptasia 6)
  • Szczecinku (5 Aleja)
  • Wrocławiu (Jolli)
  • Pabianicach (Od Projektanta)
  •  Londynie (Jasio’s Boutique Soho)
  • Berlinie (Quadrat Shop)
  • Krakowie (Idea Fix)

Loading map...

Loading

PROJEKTOWANIE JAKOŚCI ŻYCIA

KONTAKT

DANE ADRESOWE

 

FABRYKA STYLU

ul. Piłsudskiego 107,
05-091 Ząbki (Warszawa)
NIP: 768-177-11-84

SKONTAKTUJ SIĘ

 

WSPÓŁPRACA:

biuro@drochlinska.pl